Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni Legimi. Aby otrzymać kod dostępu należy:

- wysłać wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w jego treści wpisać numer posiadanej karty bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie.

-  w mailu zwrotnym zostanie przesłany kod, umożliwiający dostęp do ponad 60000 tytułów na platformie Legimi.

- jeśli ktoś nie jest jeszcze użytkownikiem Legimi, prosimy postępować zgodnie z załączoną instrukcją.

2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II.

Prezentujemy prelekcję prof. dr hab. Dariusza Kuleszy oraz prezentację pt.: „Niezapomniany Jan Paweł II” z okazji 42 rocznicy wyboru Św. Jana Pawła II na papieża. Zapraszamy do wspomnień i refleksji.

Dzisiaj obchodzimy 42 rocznicę wyboru Św. Jana Pawła II na papieża.

Informujemy, iż na tarasie Miejskiej Biblioteki Publicznej prezentujemy wystawę Centrum Myśli Jana Pawła II pt.: „Karol Wojtyła. Narodziny : Historia Jana Pawła II”. Zapraszamy podczas spaceru.

Wystawa dostępna jest również w wersji online pod poniższym linkiem:

https://artsandculture.google.com/exhibit/karol-wojty%C5%82a-narodziny/KQICToaicSVbKg

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy o zasadach funkcjonowania biblioteki w tzw. „czerwonej strefie”.

Realizujemy:

 - zwroty i udostępnianie księgozbioru w wypożyczalni dla dorosłych i dla dzieci

- brak dostępu do czytelni księgozbioru i prasy oraz pracowni komputerowych

- jednocześnie w wypożyczalni mogą przebywać 2 osoby

Dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy zdrowia

Palkat informujący o prelekcji Niezapomniany Jan Paweł II Dariusza Kuleszy. Na plakacie informacje o wydarzeniu, w tle zdjęcie Jana Pawła II

Serdecznie zapraszamy na prelekcję online prof. dr hab. Dariusza Kuleszy pt. "Niezapomniany Jan Paweł II" z okazji 42 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na papieża, połączoną z tematyczną prezentacją. Link do prelekcji i pozostałych materiałów zostanie udostępniony na facebook'u biblioteki 16.10.2020 r. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu.

Organizatorzy:

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Biblioteka Powiatu Białostockiego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie.

Plakat informujący o akcji Noc Bibliotek 2020.

Już niebawem, 10 października o godz. 19.00 zapraszamy na tegoroczną edycję Nocy Bibliotek. W tym roku pod hasłem: Klimat na czytanie. Tym razem ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną akcja organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną odbędzie się w przestrzeni wirtualnej.

Plakat kampanii Mała książka wielki człowiek. Na plakacie niebieska książka stylizowana na żaglówkę płynie po niebieskim oceanie. wokół pływają delfiny, w tle różowy zachód słońca. Na dole plakatu logo Kampanii Mała książka wielki człowiek, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Książki

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.  Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece. W tym roku do projektu zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce – to o ponad 700 placówek więcej niż w roku ubiegłym i aż 75% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. Pełna lista zakwalifikowanych bibliotek oraz szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony projektu znajdą się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

Do tej pory dzięki akcji Wyprawki Czytelnicze odebrało blisko 300 tys. przedszkolaków!

logo Biblioteki Narodowej, logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szanowni Czytelnicy!

 Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie otrzymała dotację w wysokości 9 500 zł na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zależy nam na spełnianiu oczekiwań naszych czytelników. W  związku z tym zapraszamy do udziału w akcji „Zaproponuj książkę” i prosimy o przesłanie swoich czytelniczych propozycji.

Propozycje książek do kupienia w ramach otrzymanej przez bibliotekę dotacji proszę przesyłać na adres e-mail biblioteki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 9 października 2020 r.

Z przyjemnością spełnimy Wasze czytelnicze oczekiwania.

Jest słoneczna pogoda. Trwa akcja Narodowe Czytanie 2020 na placu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie. Uczestnicy akcji siedzą na krzesłach. Troje prowadzących przemawia. W tle budynek biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie kolejny już raz włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Tym razem czytaliśmy "Balladynę" Juliusza Słowackiego.

Narodowe Czytanie zostało zainicjowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2012 roku, celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, promowanie bogactwa polskiej literatury oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości. Co roku w akcję włączają się miłośnicy literatury czytając dla publiczności wybrane fragmenty dzieł literackich.

Wszystkim, którzy włączyli się do tegorocznego czytania składamy serdeczne podziękowania. W szczególności dziękujemy Panu Burmistrzowi Adrianowi Łuckiewiczowi, Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom szkół podstawowych w Wasilkowie i Studziankach oraz mieszkańcom.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej z dniem 7.09.2020 r. przywraca wolny dostęp do księgozbioru w wypożyczalni dla dorosłych oraz oddziale dla dzieci. Dostępne będzie również jedno stanowisko w pracowni komputerowej. Czytelnia prasy pozostaje niedostępna dla użytkowników.

 

Informacje dla użytkowników /w związku z reżimem sanitarnym/:

  1. Jednocześnie w wypożyczalni mogą przebywać 2 osoby.
  2. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.
  3. Maksymalny czas przebywania w wypożyczalni- 15 minut.
  4. Maksymalny czas korzystania ze stanowiska komputerowego- 45 minut.

Godziny otwarcia biblioteki głównej pozostają bez zmian- od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. W soboty nieczynna.

Filia biblioteczna w Studziankach we wrześniu będzie czynna w środy, czwartki i piątki w godzinach: 10.00- 18.00.