Konkurs Słowo i obraz wokół  tożsamości regionalnej

 

Zapraszamy do udziału w powiatowym konkursie plastyczno-literackim

     „Słowo i obraz wokół  tożsamości regionalnej”

 § 1

Organizator:

  • Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego)

Współorganizatorzy:

  • Starostwo Powiatu Białostockiego,
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie,
  • Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręgu Podlaskiego oraz Oddziału Białostockiego.

 

polona academica digitalizacja

Academica  - to innowacyjne narzędzie pozwalające na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek zyskają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

Cyfrowa Wypożyczalnia Academica  i szczegóły na temat jej działania dostępna jest pod adresem:

https://academica.edu.pl/

Polona -  to stworzony przez Bibliotekę Narodową portal, za pośrednictwem którego zbiory Biblioteki Narodowej i innych instytucji są udostępniane bezpłatnie w postaci cyfrowej.

Jan Paweł II plakat

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie oraz Burmistrz Wasilkowa zapraszają do udziału w akcji „Św. Jan Paweł II we wspomnieniach Wasilkowian”;

Współorganizator akcji - Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego - Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Św. Jana Pawła II. Wróćmy do chwil, które rozgrzewały serca Polaków.

Zapraszamy do przesyłania wspomnień związanych z Papieżem Polakiem, jego wizytami w Polsce, a w szczególności z wizytą 5 czerwca 1991 r. w Białymstoku. Czekamy na Państwa wspomnienia, refleksje, a także skany pamiątek – zdjęć, okolicznościowych broszur itp.

lektury dla dzieci od 18 maja

Od poniedziałku 18.05.2020 r. "uwalniamy" lektury szkolne w Wypożyczalni dla Dzieci. Książki dla dzieci i młodzieży z pozostałych działów pozostają "zamrożone".

Słuchowisko Zasmakuj w bajkach

Tydzień Bibliotek 2020 pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece" trwa do 15 maja. Z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy wciąż czekają na wypożyczanie książek i buszowanie między regałami w naszej bibliotece przygotowaliśmy niespodziankę - słuchowisko pt.: "Zasmakuj w bajkach". Zaprosiliśmy do czytania dla najmłodszych kilka pięknie czytających osób - codziennie zaprezentujemy bajkę w innym wykonaniu.

Organizatorzy:

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie

Niepubliczny Żłobek i Przedszkole "Wesołe Robaczki" w Wasilkowie