Jan Paweł II plakat

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie oraz Burmistrz Wasilkowa zapraszają do udziału w akcji „Św. Jan Paweł II we wspomnieniach Wasilkowian”;

Współorganizator akcji - Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego - Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Św. Jana Pawła II. Wróćmy do chwil, które rozgrzewały serca Polaków.

Zapraszamy do przesyłania wspomnień związanych z Papieżem Polakiem, jego wizytami w Polsce, a w szczególności z wizytą 5 czerwca 1991 r. w Białymstoku. Czekamy na Państwa wspomnienia, refleksje, a także skany pamiątek – zdjęć, okolicznościowych broszur itp.

lektury dla dzieci od 18 maja

Od poniedziałku 18.05.2020 r. "uwalniamy" lektury szkolne w Wypożyczalni dla Dzieci. Książki dla dzieci i młodzieży z pozostałych działów pozostają "zamrożone".

Słuchowisko Zasmakuj w bajkach

Tydzień Bibliotek 2020 pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece" trwa do 15 maja. Z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy wciąż czekają na wypożyczanie książek i buszowanie między regałami w naszej bibliotece przygotowaliśmy niespodziankę - słuchowisko pt.: "Zasmakuj w bajkach". Zaprosiliśmy do czytania dla najmłodszych kilka pięknie czytających osób - codziennie zaprezentujemy bajkę w innym wykonaniu.

Organizatorzy:

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie

Niepubliczny Żłobek i Przedszkole "Wesołe Robaczki" w Wasilkowie

światowy dzień książki ilustracja

We wtorek 23 kwietnia 2019 roku obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wyjątkowe święto dla wszystkich miłośników książek i bibliofilów jest obchodzone jest po raz 25. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiono w 1995 roku.

Wszyscy ostatnio zmagamy się z wieloma trudnościami związanymi z pandemią, dziś jednak mamy podwójny powód do radości. Obchodzimy kolejny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który jest doskonałą okazją , żeby przypominać o wielkim znaczeniu książki w życiu człowieka i aby podziękować wszystkim, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem tworzą życie literackie w Polsce.

Dnia 20.02.2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie odbył się wernisaż prac Tomasza Brańskiego „Stare Kino – Nora Ney i Inni”. Składają się na nią prace przedstawiające m.in. Norę Ney, Eugeniusza Bodo i Hankę Ordonównę. Jednak to postać Nory Ney była głównym akcentem wernisażu. Aby Państwu trochę umilić czas, zapraszamy serdecznie do wirtualnego zwiedzenia wystawy w postaci poniższego filmu.