Z okazji Dnia Kobiet serdecznie zapraszamy na spotkanie z Katariną Lavmel, które odbędzie się 5.03.2020 r. (czwartek) o godz. 17:30 w siedzibie biblioteki przy ul. Białostockiej 19.

 

Katarina Lavmel – to pseudonim artystyczny Katarzyny Nazaruk – poetki, animatorki kultury, nauczycielki języka polskiego.

Organizatorka i pomysłodawczyni dwóch edycji Biesiady Poetyckiej w Kobylnicy oraz siedmiu edycji konkursu poetyckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i powiatu słupskiego. Autorka tomików poezji: Żona Beduina (Bydgoszcz 2011), Szept i przestrzeń (Warszawa 2014). Wiersze publikowała w antologiach i czasopismach: „Topos”, „Akant”, „Liry Dram”, „Poezja Dzisiaj”, „Angora”, „Mroczna Środkowo-Wschodnia Europa”, „ Kontury”, „Powiat Słupski”. Uczestniczka wielu spotkań twórców np. „Wtorkowe spotkania literackie”, festiwali literackich – polskich i międzynarodowych. Członkini Gdańskiego Klubu Poetów i Grupy Literycznej Na Krechę. Stypendystka prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury w 2011 roku. Od niedawna mieszka w Portugalii, którą jest zafascynowana.