Już niebawem, 10 października o godz. 19.00 zapraszamy na tegoroczną edycję Nocy Bibliotek. W tym roku pod hasłem: Klimat na czytanie. Tym razem ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną akcja organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną odbędzie się w przestrzeni wirtualnej.

 

Od godziny 19:00 w sobotę 10 października na Facebook’u biblioteki będziemy zamieszczać linki i informacje odnośnie poszczególnych wydarzeń. A będą to:

- 19:00 – uroczysta inauguracja akcji z udziałem pisarzy i artystów

Przeczytamy wspólnie napisany przez Jacka Cygana specjalnie dla Nocy Bibliotek wiersz – hymn tegorocznej akcji (młodsi) oraz wiersz Doroty Masłowskiej z książki „Psikusy”, Gang Design, 2017 (starsi).

- pokaz filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”

Pierwsze sto osób, które skorzysta z zamieszczonego przez nas linku z hasłem, będzie mogło obejrzeć online opartą na niewydanej jeszcze w Polsce książce koprodukcję łotewsko-polską w reżyserii Edmundsa Jansonsa.

Film jest laureatem nagrody jury dziennikarzy Kwiat Paproci na Festiwalu Kino Dzieci 2019 „za empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością, a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”.

- gra biblioteczna online wokół klasyki literackiej

Bądźcie z nami!