Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie z dniem 23.03.2020 r. drogą mailową zapewnia dostęp do cyfrowej biblioteki e-booków Legimi. Aby otrzymać kod dostępu należy:

- wysłać wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w jego treści wpisać numer posiadanej karty bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie.

-  w mailu zwrotnym zostanie przesłany kod, umożliwiający dostęp do ponad 60000 tytułów na platformie Legimi.

- jeśli ktoś nie jest jeszcze użytkownikiem Legimi, prosimy postępować zgodnie z załączoną instrukcją.

Z okazji Dnia Kobiet serdecznie zapraszamy na spotkanie z Katariną Lavmel, które odbędzie się 5.03.2020 r. (czwartek) o godz. 17:30 w siedzibie biblioteki przy ul. Białostockiej 19.

Dnia 20.02.2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie odbył się wernisaż prac Tomasza Brańskiego „Stare Kino – Nora Ney i Inni”.  Składają się na nią prace przedstawiające m.in. Norę Ney, Eugeniusza Bodo i Hankę Ordonównę. Jednak to postać Nory Ney była głównym akcentem wernisażu.


Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręgu Podlaskiego zapraszają młodzież szkół średnich oraz dorosłych do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie poetyckim pt. „Katyń – słowo i pamięć”. W 2020 roku obchodzić będziemy 80. rocznicę zbrodni katyńskiej – wiosną 1940 roku NKWD wymordowało ponad 22 tysiące polskich jeńców. To jedno z najsmutniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. Konkurs poetycki „Katyń – słowo i pamięć” to forma upamiętnienia tego tragicznego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy na Wernisaż Prac Tomasza Brańskiego "Nora Ney i Inni" - 20.02.2020 r. (czwartek) o godz. 18:00. W programie pokaz fragmentów filmu z Norą Ney.
 
Nora Ney urodziła się 25 maja 1906 r. w Wasilkowie. Swoją karierę filmową rozpoczęła jeszcze w czasach kina niemego. Jej najbardziej znaną rolą jest tytułowa postać Aniuty w filmie "Córka generała Pankratowa". Występowała u boku takich gwiazd jak min. Eugeniusz Bodo.

Z początkiem stycznia 2020 r. uruchomiliśmy w naszej Bibliotece opcję korzystania z dostępu do cyfrowej wypożyczalni Legimi. Platforma ta oferuje możliwość wypożyczania e-książek, które czytać można na komputerze, smartfonie, tablecie lub czytniku.

W ramach usług bibliotecznych oferujemy  naszym Czytelnikom bezpłatny dostęp do katalogu ebooków, przygotowanego specjalnie z myślą o Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie. Kody uprawniające do zarejestrowania się w Legimi i korzystania z jego zasobów można otrzymać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasikowie, ul. Białostocka 19. Każdy kod upoważnia do bezpłatnego dostępu do zasobów wirtualnej wypożyczalni.

Czytelnicy naszej Biblioteki mogą rejestrować się (oraz logować) pod adresem dedykowanym naszej instytucji: www.legimi.pl/mbp_wasilkow. Ważne: liczba kodów dla Czytelników jest ograniczona!

Na stronie do logowania dostępny jest również regulamin wypożyczeń i lista odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed przystąpieniem do korzystania z Legimi.

Informacji na temat korzystania z cyfrowej wypożyczalni Legimi udzielają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wasilkowie nr tel. 857185232, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do skorzystania z oferty!

Instrukcja wydawania kodów dostępu Legimi

MBP Wasilków - Legimi