Historia

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie powstała w 1949 r. Szybko wpisała się w krajobraz powojennego Wasilkowa i pozyskała grono wiernych czytelników. Wszyscy wiemy, jak trudno było w owych czasach o książkę. Już w latach pięćdziesiątych biblioteka prowadziła szeroką działalność, organizowała m. in.: odczyty, wystawy malarskie, konkursy, loterie i oczywiście propagowała czytelnictwo.

Sukces ma zawsze wielu ojców, ale w tym przypadku matka jest tylko jedna. To Elżbieta Kisło, Dyrektor biblioteki - mówił podczas uroczystego otwarcia Antoni Pełkowski, Starosta Białostocki.

Otwarcie biblioteki

W 2011 roku, kiedy był jeszcze Burmistrzem Wasilkowa, poparł pomysł Elżbiety Kisło, która chciała przebudować bibliotekę.

- Wystąpiliśmy do ministerstwa kultury, ale mogliśmy liczyć tylko na 25 proc. dofinansowania. Po ogólnopolskiej batalii przeprowadzonej przez bibliotekarzy minister zmieniał jednak warunki. I w 2013 roku dostaliśmy 75-procentowe dofinansowanie - mówiła Elżbieta Kisło.

Przebudowa rozpoczęła się w 2014 roku, a zakończyła niedawno. W czwartek (1 października) biblioteka po remoncie została oficjalnie otwarta.