Dnia 23 października 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Bayer – pedagogiem, poetką, instruktorem teatralnym oraz autorką muzyki i tekstów piosenek dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie, którzy wysłuchali przepięknych wierszy i piosenek. Nie obyło się również bez wspólnego śpiewania. Uczniowie wręczyli Pani Annie piękne podziękowanie. My również dziękujemy, za to sympatyczne spotkanie.

Organizatorzy spotkania:

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Biblioteka Powiatu Białostockiego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie.

8 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie odbyło się spotkanie autorskie z Anetą Zamojską - coachem, trenem personalnym, dziennikarzem, wykładowcą, a teraz także literatką.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Pani Aneta opowiedziała nam o swojej twórczości, o tym co było inspiracją do powstania jej powieści, o swoich planach na przyszłość, nie tylko literacką ale i zawodową. Miłą niespodzianka spotkała wszystkie Panie uczestniczące w spotkaniu, z okazji Dnia Kobiet otrzymały kwiaty i drobne upominki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za udział w spotkaniu.

Spotkanie zorganizowali:

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego Biblioteka Powiatu Białostockiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie

W poniedziałek 27 czerwca w Filii Bibliotecznej w Studziankach odbyło się spotkanie autorskie z łódzką pisarką, dziennikarką oraz współzałożycielką fundacji VADE-MECUM Chodź ze mną im. Sandry Brendowskiej, promującej kulturę i młodych pisarzy - Panią Moniką Sawicką.  Na swoim koncie autorka ma takie tytuły jak: „Kruchość porcelany”, „Serwantka”, „Szeptem” oraz „Mimo wszystko”.

Na spotkaniu poruszyliśmy niełatwe tematy związane m. in. z wyniszczającą przemocą w związku, tragiczną utratą bliskich czy rozpaczliwym pragnieniem akceptacji i miłości, które stale przewijają się w książkach autorki. Choć Pani Monika mówiła o sprawach trudnych i poruszających na spotkaniu nie zabrakło także salw śmiechu, towarzyszących zwłaszcza podczas rozprawy o relacjach damsko-męskich z przymrużeniem oka. Spotkanie umiliła także kawa, herbata i coś słodkiego na deser.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Książnicę Podlaską im. Ł. Górnickiego w Białymstoku.

23 czerwca odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Słonecznego w Wasilkowie. Zwiedziły bibliotekę i zapoznały się z podstawowymi zasadami jej funkcjonowania. Dzieci wysłuchały opowiadania o niezbyt grzecznej małpce Florku i wykonały piękne kolorowanki. Na zakończenie biblioteka otrzymała od przedszkolaków prezent w postaci własnoręcznie wykonanej książki. Dziękujemy!

Dnia 20.06.2016r. odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą. Pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie.

Autorka opowiadała dzieciom o swoich książkach, skąd bierze pomysły, czytała zabawne fragmenty, w których bohaterem był znany wszystkim dzieciom „niesforny Filipek”. Na koniec spotkania dzieci zadawały pisarce pytania oraz każdy chętny otrzymał pamiątkowy autograf.

Co prawda Dni Wasilkowa 2016 już za nami, ale któż z nas nie lubi wspomnień, szczególnie jeśli są miłe. Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Przedszkolem Wesołe Robaczki zorganizowały stoisko pod hasłem "Przystanek Czytanie". A tam na odwiedzających czekało wiele atrakcji, można było w ramach bookcrossingu wymienić lub wziąć do domu wiele ciekawych pozycji książkowych, dzieciaki z pomocą pań wykonywały zwierzaki z koca, można było spróbować swoich sił w pisaniu na najprawdziwszej zabytkowej maszynie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się sesja zdjęciowa "Od zawsze z książką". Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili!

Dni Wasilkowa tuż, tuż! Jak co roku aktywnie włączamy się w ich obchody! Zapraszamy serdecznie!