3 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej też okazji gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z Przedszkola Słonecznego i Niepublicznego Przedszkola Montessori. Przedszkolaki uświadomiły nam, że pisarz, to osoba, która "ma dużo pomysłów w mózgu", "jest bardzo mądra", "pisze książki, wiersze i... listy". Dzieci poznały też twórczość i sylwetki trzech pisarzy: Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej i Juliana Tuwima. Pierwsza grupa po przeczytaniu wiersza "Ślimak" Wandy Chotomskiej wykonała wspólnie książkę, w której każdy mógł narysować zwierzę i domek, w którym ono mieszka. Natomiast grupa druga natchniona wierszem Juliana Tuwima "Lokomotywa" miała okazję stworzyć książkę-pociąg, którym jechały żyrafy, koty, żółwie i wielu innych kolorowych pasażerów.

22 marca bibliotekę odwiedziły 2 grupy dzieci z Przedszkola Językowego Tekakwita. Przedszkolaki miały okazję poznać bibliotekę, a także dowiedziały się jak wstąpić do grona czytelników. Spotkanie przygotowane przez bibliotekarzy nawiązywało do Światowego Dnia Poezji, który podobnie jak pierwszy dzień wiosny miał miejsce 21 marca. Przedszkolaki doskonale wiedziały kto to poeta, co to poezja, pięknie recytowały znane im wiersze i z zainteresowaniem wzięły udział w przygotowanych przez bibliotekarzy zajęciach. Najważniejszym punktem spotkania były wiersze czytane dzieciom przez panią dyrektor Elżbietę Kisło i pracowników biblioteki. A ponieważ Wielkanoc tuż tuż dzieci wykonały świąteczną dekorację - kolorowanki pisanki zdobią naszą bibliotekę.

Już po raz czwarty 19 kwietnia 2016 w rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim Muzeum POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. W naszej bibliotece spotkanie zorganizowaliśmy dzisiaj. Wolontariusze z wasilkowskiego gimnazjum rozdawali na ulicach naszego miasta papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. Zanim jednak wyszliśmy poza mury biblioteki obejrzeliśmy film „Nie było żadnej nadziei” traktujący o wydarzeniach tamtych dni i wysłuchaliśmy lekcji historii, którą przeprowadził pan Mariusz Sokołowski wspólnie z panią Magdaleną Kowalczuk.