Dnia 23 października 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Bayer – pedagogiem, poetką, instruktorem teatralnym oraz autorką muzyki i tekstów piosenek dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie, którzy wysłuchali przepięknych wierszy i piosenek. Nie obyło się również bez wspólnego śpiewania. Uczniowie wręczyli Pani Annie piękne podziękowanie. My również dziękujemy, za to sympatyczne spotkanie.

Organizatorzy spotkania:

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Biblioteka Powiatu Białostockiego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie.

8 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie odbyło się spotkanie autorskie z Anetą Zamojską - coachem, trenem personalnym, dziennikarzem, wykładowcą, a teraz także literatką.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Pani Aneta opowiedziała nam o swojej twórczości, o tym co było inspiracją do powstania jej powieści, o swoich planach na przyszłość, nie tylko literacką ale i zawodową. Miłą niespodzianka spotkała wszystkie Panie uczestniczące w spotkaniu, z okazji Dnia Kobiet otrzymały kwiaty i drobne upominki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za udział w spotkaniu.

Spotkanie zorganizowali:

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego Biblioteka Powiatu Białostockiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie

W poniedziałek 27 czerwca w Filii Bibliotecznej w Studziankach odbyło się spotkanie autorskie z łódzką pisarką, dziennikarką oraz współzałożycielką fundacji VADE-MECUM Chodź ze mną im. Sandry Brendowskiej, promującej kulturę i młodych pisarzy - Panią Moniką Sawicką.  Na swoim koncie autorka ma takie tytuły jak: „Kruchość porcelany”, „Serwantka”, „Szeptem” oraz „Mimo wszystko”.

Na spotkaniu poruszyliśmy niełatwe tematy związane m. in. z wyniszczającą przemocą w związku, tragiczną utratą bliskich czy rozpaczliwym pragnieniem akceptacji i miłości, które stale przewijają się w książkach autorki. Choć Pani Monika mówiła o sprawach trudnych i poruszających na spotkaniu nie zabrakło także salw śmiechu, towarzyszących zwłaszcza podczas rozprawy o relacjach damsko-męskich z przymrużeniem oka. Spotkanie umiliła także kawa, herbata i coś słodkiego na deser.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Książnicę Podlaską im. Ł. Górnickiego w Białymstoku.

Dnia 20.06.2016r. odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą. Pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie.

Autorka opowiadała dzieciom o swoich książkach, skąd bierze pomysły, czytała zabawne fragmenty, w których bohaterem był znany wszystkim dzieciom „niesforny Filipek”. Na koniec spotkania dzieci zadawały pisarce pytania oraz każdy chętny otrzymał pamiątkowy autograf.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Małgorzatą Dobkowską - 16 maja (poniedziałek) o godz. 17:00.

Z okazji Tygodnia Bibliotek nasi mali czytelnicy spotkali się dzisiaj z panią Katarzyną Janowicz-Timofiejew - autorką książek dla dzieci. Warsztaty prowadzone przez panią Kasię bardzo podobały się przedszkolakom. Pouczające rozmowy, zabawy ruchowe czy odgrywanie ról - to sposób na każdego pełnego energii malucha.

Tydzień Bibliotek w naszej bibliotece rozpoczął się z wyprzedzeniem- w piątek 6 maja gościliśmy Dominika Sołowieja. Dziennikarz, trener rozwoju osobistego i społecznego oraz zapalony promotor czytania spotkał się z uczniami klas VI.

W czasie „Rendez- vous z biblioteką” uczestnicy dowiedzieli się, co się dzieje z naszym mózgiem, gdy czytamy i dlaczego jest to równoważne z przeżywaniem silnych emocji. Pan Dominik podzielił się swoją nietuzinkową wiedzą na temat sprawnego funkcjonowania w różnych sferach życia i zdradził dlaczego kluczem do sukcesu jest książka.

Spotkanie zrealizowane wspólnie z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego- Biblioteką Powiatu Białostockiego.

W czwartek 22 kwietnia nasza biblioteka wspólnie z przedszkolakami z Przedszkola Słonecznego oraz uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta rozpoczęła świętowanie Światowego Dnia Książki. Wydarzenie uświetnił niezwykły gość- Wojciech Widłak- pisarz, autor książek dla dzieci. Pojawili się także bohaterowie książki „Pan Kuleczka”: kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk- Bzyk. Było wspólne czytanie, zabawa w teatr oraz łatwiejsze i całkiem trudne zagadki. Oprócz wspólnej zabawy dzieciaki zdobyły porcję wiedzy na temat procesu tworzenia książki.
Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Biblioteką Publiczną Powiatu Białostockiego